HAKKIMIZDA - Edirne Hanımeli Halı Yıkama

İçeriğe git

Ana menü:

HAKKIMIZDA

1. AŞAMA: TOZ ALMA
   
   Ücretsiz servisimizle kapınızdan alınan halılarınızı, halı temizleme bölümüne almadan önce toz alma makinesinden geçiriyoruz. Makineden gecen halılar içindeki kum, toz, kıl ve buna benzer yabancı maddelerden arındırılır. Bu aşama halı temizleme (yıkama) konusunda en önemli aşamalardan birisidir. Toz makinesinden geçmeyen halıların içinde bulunan kum, toz vb. maddeler su ile temas ettiğinde çamur halini alır, çıkması imkânsız hale gelir ve halı yıkama aşamasında çıkması mümkün değildir.
2. AŞAMA: HALI YIKAMA

   Toz alma makinesinden geçen halılarınız, Sağlık Bakanlığı onaylı ERA111 halı şampuanı ile tam otomatik bant sistemli manikamızda, çift yönlü fırçalarla, ön ve arkası dönüşümlü olarak yıkanır. Varsa lekeye özel işlemler uygulanır. Fırçalama işlemi bittikten sonra halı yıkama makinamızın son aşamasında Halı üzerindeki şampuan bol su ile durulanır ve vakumlanır.

3. AŞAMA: SANTRİFÜJ

   Bant sistemli tam otomatik halı yıkama makinesinden gecen halılarınızı santrifüj makinesinde halının cinsine göre uygun devirde sıktırarak üzerindeki fazla suyun atılması sağlanır. Halı üzerindeki yaklaşık 95% oranındaki suyun atılmasından sonra halının hem daha kısa zamanda kuruması sağlanır hem de halı ilmiklerinin yıpranması önlenmiş olur. Halı santrifüj makinesine rulo halinde koyulduğu için sıkma esnasında hiç bir zaman zarar görmez.
4. AŞAMA: HAVALANDIRMA ASKILARI
   
   Santrifüjden çıkan halılarınız kurutma odasına alınmadan önce havalandırma askılıklarına asılıp havalandırılır. Kurutma odamıza alınan halılarınız tamamen elektrikli, sıcak hava üfleyen ve aynı zamanda ortamdaki nemi çeken makine ile 8 saat gibi kısa bir sürede kurutulur.
5. AŞAMA: HAV ALMA

   Kurutma odasından çıkan halılarınız hav alma makinesinde havı alınıp yatımına taranarak kalite kontrolden geçirilir ve paketlemeye alınır. Halı yıkama işleminde paketleme bölümü önemli bir aşamadır lekesi çıkmamış halılarınızı tekrar yıkama bölümüne alınır.
6. AŞAMA: PAKETLEME

   Havı alınan ve yatımına taranan pırıl pırıl ve tertemiz halılarınız müşteri numarasına göre ayrılır ve zaman kaybetmeden siz değerli müşterilerimize ücretsiz servisimizle teslim edilir.
ÖZEL HALI TÜRLERİ

   Özel halı yıkama hizmetinde bir dizi teknikler kullanılır. Yün halı, Isparta halı, hereke halı, cin halısı, ipek halı gibi halılarınız, yoğun emek harcanan, el emeği göz nuru halılardır. Bu tür halıların yıkanması da diğer halılar gibi olmamaktadır, Yıkama işlemi fabrikamızda rahatça ve güvenli bir bicimde yapılmaktadır. Halı yıkama firmaları aralarında ilk sıralarda yer almamızın nedenini yukarıda açık bir şekilde belirtmiş bulunuyoruz.
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön